PARKHOTEL TEREZÍN

The hotel is situated in the historical centre of the town Terezin, a   short walk from the Memorial of Ghetto that is a reverent and pilgrimage place visited by tourists from all over the world. The hotel offers accommodation in single, double, triple and four bed rooms.

 

The hotel restaurant is open together with a hall which is suitable for performing various cultural and sociable events. Our goal is to deliver professional and pleasant care at all times in all areas of gastronomy and hotel industry. We are looking forward to your visit during your trip to the Bohemian Central Mountains.

 

For cyclists we have a secure garage for bikes  and some tools to do basic repairs

Your pets are also welcome.

 

 

Current weather conditions

Informace Nedostupné

Actual weather

Today: 20.7.2018   Name-day: Ilja

Partners of Parkhotel Terezin

Město Terezín Golfové hřiště Kotlina

REZERVACE 602 200 567

Contact us

  Služby
Hotel Terezin

Nabízíme:

Briketovací lisy pro váše další podnikání

Stále vyhazujete přebytečné piliny a hobliny? Máme pro vás velmi praktické a ekonomické řešení! Pořiďte si briketovací lis. Briketovací lisy Falach vám zajistí skvělou službu a navíc zpeněží váš odpad.

Servis Škoda s kompletní nabídkou služeb

Autorizovaný servis Škoda u Auto Opat je ta nejlepší volba pro váš vůz. Nabízíme servisní prohlídky, záruční i pozáruční opravy, služby pneuservisu, klempírny i lakovny. Více informací najdete na www.autoopat.cz

Jesle Praha 4 jsou tím správným pro Nejmenší

Jesle Praha 4 jsou odpovědí pro všechny unavené a utrmácené rodiče, kteří ale nechtějí své ratolesti svěřit jen tak někomu - svěřte je profesionálům, kteří se umějí postarat! Více informací na stránkách www.lupacek.cz!